9. dubna v Kině Nadsklepí!

Živě na Óčku

Anomalous
tým

Reklamní kampaň startuje!

Jakou roli bude mít tato slečna?

Co se stalo a v kterém příběhu si zahrála vám odhalíme až na premiéře

Marek Andrýsek opět v akci!

Snímek z natáčení v tělocvičně. Tvrdá dřina, píle a odříkávání..

Natáčení v areálu Zapa

Pavel Doležel

Opravy jsou pro něj každodenní rutinou..

Exhibice našeho týmu

Děti se o náš tým doslova rvou!

Adam rozdával podpisy

Největší radostí je, když vidíme zpětnou vazbu. Zájem dětí stoupá..

Náramky v prodeji!

V našem eshopu si můžete zakoupit náramek Anomalous.

Talkshow s Anomalous!

Anomalous se dnes sešli ve studiu, aby natočili pár slov o tom, jak se projekt vyvíjí, v jaké je fázi a na kdy se posouvá premiéra.

Jan Krawczyk

Takový ten pocit, když něco chcete úplně nejvíc, ale nemáte na to peníze... jak to Honza vyřeší? Na to si budete muset zajít do kina...

Marek Hořava

Natáčení před veřejností, přeskok přes 11 lidí!

Ochranka štábu Anomalous?

Nebo vám něco tajíme? Sledujte nás a dozvíte se více...

Adam
Pekař

Je libo tanec na kole? MČR ve flatlandu!

Petr
Neuman

Agressive inline se stal mým smyslem života.

Opět jsme překonali gravitaci!

3.10.2015

Ostrý závod Překonání Gravitace pod hlavičkou mistrovství České republiky ve Freestyle MTB Big Air 2015 přilákal do Kroměříže přes deštivé počasí přes 3500 lidí. Déšť však zkomplikoval celý závod a první ježdění začalo až o půl šesté.

Jezdci se tak pustili do závodu bez tréninku a tak ze sebe nemohli dostat maximum. Přesto se bylo na co dívat a po krátké odmlce pořadatelé začali připravovat trať na večerní jízdu, i když to původně v plánu nebylo. První místo v kategorii MTB si vybojoval RedBull jezdec z Moskvy Pavel Alekhin. Jeho stylová jízda a triky jako backflip superman nebo backflip tailwhip to barspin ohromil jak porotu, tak i samotné publikum. Druhé místo obsadil Dan Miler a zároveň se tak stal Mistrem České republiky. Třetí místo a stříbrnou medaily si odnesl Vilibald Vítek. Druhým vícemistrem republiky se stal Tomáš Zejda.

„O téhle akci jsem už hodně slyšel z loňského roku, proto jsem si letos tuhle akci už dlouho dopředu zapsal do kalendáře. Počasí nebylo takové jako si všichni přáli. Skrze velice omezené podmínky jezdci společně s organizátory dokázali vytvořit dvě skvělé show, na které dorazily davy diváků,“ popisuje Tomáš Zejda. Večerní ježdění vždy patří k trochu riskantní verzi ježdění.

„Diváci ale vytvořili skvělou atmosféru, a proto nebyla nouze o největší triky, co tento sport nabízí! Já si celý den užil na 100%, projel jsem se s kamarády a konečně před domácím publikem. Ve středu letím do USA na největší závod na světě, tak jsem tomu musel své ježdění trochu přizpůsobit,“ dodává Zejda. Pozadu však nezůstal ani Jan Netrval. Závěr večerní show zakončil neskutečným 360 double tailwhipem a tím si vybojoval Best Trick.

Nouzi o triky nebyly ani v kategorii BMX. Stylové ježdení a trik jako triple tailwhip Ondru Šlézovi stačil na první místo. Hned za ním se umístil David Janáč. Třetí místo obsadil Michael Beran, který se večerní jízdy už bohužel z důvodu zranění nezúčastnil a tak ho ostatní jezdci v bodech předběhli. „Celkový setup překážek se mi líbil, bohužel kvůli pochmurným podmínkám počasí jsem toho tolik neukázal, navíc jsem měl zraněný kotník z předchozí akce, ale i přesto jsem chtěl tuto báječnou show podpořit,“ vysvětlil RedBull jezdec Michael Beran. Na závěr přidal i poděkování. „Chtěl bych poděkovat za skvělé publikum! Už se těším na další ročník,“ uzavřel.
Pořadatelé byli nakonec také spokojeni. „Chvílemi jsme počítali s variantou zrušení závodu, ale do poslední chvíle jsme to nevzdávali. Byla by to obrovská škoda vzhledem k účasti tak kvalitních a známých jezdců. Nakonec se to vyplatilo a jezdit se začalo o půl šesté,“ oddychl si za The Anomalous pořadatel Marek Hořava.

www.prekonanigravitace.cz